12 жовтня студенти факультету агротехнології та екології відвідали три сільськогосподарські підприємства, що спеціалізуються на вирощуванні плодової, овочевої продукції та винограду. Це стало можливо завдяки співпраці ТДАТУ з Українським проектом бізнес-розвитку плодоовочівництва.
В ТОВ «СПП «Лана» студенти ознайомилися зі структурою садів під багаторічними фруктовими насадженнями (яблуня, черешня, абрикос), системою догляду за ґрунтом, системою удобрення, захисту саду. Агроном в реальних умовах навчила студентів визначали плодові утворення на деревах та ознайомила з особливостями обрізки дерев. Були підняті питання економічної ефективності вирощування яблуні та проблеми підбору адаптованих для півдня України сортів. Також, студенти оглянули виноградник господарства де ознайомилися з варіантами осінньої обрізки лози та формування виноградних кущів.
В ТОВ «Таврія-Скіф» головний агроном господарства продемонстрував технологію вирощування помідорів та солодкого перцю в закритому ґрунті, ознайомив з структурою та обладнанням теплиці. Студенти відвідали яблуневі сади господарства, де увагу було зосереджено на ретельності та системності у проведенні захисних заходів, як важливому елементі сучасних інтенсивних технологій та отриманні гарного врожаю високої якості. Господарство дозволило ознайомитися з сучасним холодильним комплексом для зберігання плодоовочевої продукції. Незабаром, планується монтаж холодильних камер з підтримкою модифікованого газового середовища (МГС), яке дозволить зберігати продукцію до двох років.
В с. Жовтневе, Токмацького району групу зустрів приватний виноградар Захаренко І.І., який ознайомив присутніх з власним оригінальним поглядом на систему закладання винограднику та його утримання. В ході екскурсії відбувалася цікава дискусія щодо різних варіантів формування посадкового матеріалу винограду.
Дякуємо проекту UHBDP, за підтримки якого стало можливим проведення подібного Дня практичної підготовки з плодівництва.