24 листопада 2018 року у м. Кам’янка-Дніпровська відбулася конференція «Що чекає тепличний бізнес Кам’янка-Дніпровського району у наступному році». Даний захід було організовано Інформаційно-консультаційним центром «Агро-Таврія» за підтримки Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва UHBDP.

Тепличний бізнес регіону перебуває у скрутному стані у зв’язку із змінами ситуації у каналах реалізації продукції на внутрішньому та зовнішньому ринку, у потребі до якості товару та післязбиральній доробці.

У зв’язку з цим для виробників була організована зустріч з представниками оптових ринків «Початок», «Нежданий» (Великі Копані) та «Шувар». Кожен з представників ринку розповів про можливість та вимоги по реалізації дрібними виробниками своєї продукції на ринках.

До речі, вперше, на наших заходах, було використано онлайн виступ спікера по скайп. Цими спікерами була Тетяна Гетьман та Олександр Воропаєв. Слухачі не менш уважно слухали онлайн виступи, а ніж в живі.

Також до виступу були запрошені представники торгівельних мереж, а саме «ТОВ ОМЕГА» (ВАРУС) та ТОВ «Фудком «Велика Кишеня». Ігор Безлепкін, заступник директора департаменту ФРЕШ (овочі та фрукти) ТОВ ОМЕГА ( ВАРУС) розповів про програму залучення прямих виробників до постачання мережі овочами закритого ґрунту у сезоні 2019. Віталій Поляков, менеджер по закупкам ТОВ «Фудком «Велика Кишеня», у своєму виступі наголосив на переваги та недоліки (з огляду на якість чи походження), які вони мають у асортименті овочів закритого ґрунту відділів ОтаФ торгівельних мереж супермаркетів.   

Директор ЗОГО ЗІКЦ «Агро-Таврія» Подшивалов Геннадій розповів про легалізацію агробізнесу, про проблеми та перспективи, форму 3-ДФ, а також можливості Держаної підтримки для малого аграрного бізнесу.

Сергій Потапов, фахівець зі створення ланцюжків постачання у плодоовочевому бізнесі, поділився із присутніми досвідом створення сталих у часі ланцюжків постачання овочів закритого ґрунту. На прикладі Туреччини та Ізраїлю по досягненню різних каналів збуту. Фінансування та виконання контрактних зобов’язань.

Проект USAID "Кредитування с/г виробників КЕП" та КС "Запоріжжя" були представлені на конференції з темою виступу "Нові розширені можливості кредитування малих та середніх аграрних товаровиробників".

В рамках партнерства до заходу було залучено World Bank Ukraine та Проект «Аграрні розписки в Україні», що впроваджуються Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC), членом групи Світового банку, у партнерстві зі Швейцарською Конфедерацією.

По завершенню конференції товаровиробники активно обговорювали перспективи власного розвитку, за допомогою наданих напрямків.